Davetiye zarfı seçimi, davetiye modelinin seçimi kadar kararsız kalınan, aklın sürekli bir diğer zarfta kaldığı konulardan biri 🙂 Klasik, modern, romantik, kişiye özel, fotoğraflı, gömme baskı, suluboya gibi listenin uzayıp gideceği davetiye kategorilerinden bir seçim yaptığınızı var sayıyoruz. Kalbinizdeki düğün davetiye modelini buldunuz ve hatta geçe bırakmayarak siparişini vererek de garantiye aldınız. Buraya kadar her şey yolunda. O güzelim davetiyeyi elbette zarfsız vermeyi düşünmüyorsunuz değil mi? Bu misafirlerinize karşı şık bir hareket olmayacaktır. Bazı müşterilerimizin davetiye zarfı satın almasak olur mu? gibi sorularını alıyoruz. Öncelikle kendi adımıza belirtmek gerekirse Kaff davetiyenin tüm davetiyelerinin yanında 1. hamur beyaz klasik zarfları ücretsiz olarak verilmektedir.

davetiye zarfı

Davetiye Zarfı Seçimi

Davetiye dağıtımının geleneksel bir adabı vardır. Yukarı da da bahsettiğimiz gibi elbette davetiye zarfı olmadan da davetiye dağıtımını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun önünde bir engel kural yok tabiki. Ancak nezaket gereği ticarette bile para zarfa konularak kişiye verilir. Kaldı ki düğün davetiyesi gibi incelik gerektiren bir alanda davetiyelerin davetiye zarfıyla birlikte sunulması gerekmektedir. Bu bakımdan davetiye zarfınız davetiyenizin yanında ücretsiz olarak gönderilir. Kullanıp kullanmamak nihayetinde sizin insiyatifinizdedir.

davetiye zarfı

Gelelim davetiyenizin şıklığını bir adım ileri götürecek özel zarfların seçimine… Davetiyenizin yanında gelen standart zarfınızı linkte yer alan davetiyenizin rengiyle uyumlu, dokulu ve kalın bir davetiye zarfı ile değiştirmeniz mümkün.

Tercihiniz renkli zarflardan yana olacaksa davetiyenizle uyumlu bir zarf seçerek uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Örneğin, davetiyenizde bordo renk hakim çıkıyorsa davetiye zarfı seçiminiz de bordo renkten yana olmalıdır. Tek renk davetiyeleri ise farklı bir renk davetiye zarfı ile şaşırtmak yaratıcı bir çözüm olabilir. Örneğin krem rengi bir davetiye için krem rengi davetiye zarfı klasik ve sıkıcı bir sonuç verecektir. Davetiye zarfında flash bir renk belirleyebilirsiniz. Turuncu, mor, fuşya gibi davetiye tonuna tezat düşecek bir zarfla bir anda çarpıcı bir görünüm kazanmış olacaksınız.

davetiye zarfı

Geçtiğimiz yıl kraft zarflar çok popülerdi ve renkli zarflarla epey bir rekabet etti. Kraft kağıtlar hem davetiyelerin hem de zarfların gözdesi oldu. Bu yıl da popülerliğini koruyacak gibi gözüküyor. Rustik tarzda yani doğallığın ön planda olduğu kır düğünü konsepti hazırlayanların ilk tercihi oldular. Özellikle kraft zarflarla bir de hasır ipler eklendiğinde gerçek bir rustik tarz yakalamış oluyoruz. Bir de kır çiçekleriyle süslendiğinde şahane oluyor. Ki biz, çokça hazırladığımız bu tarzı keyifle çalıştık 🙂

davetiye zarfı

Davetiye zarfında aydınger kullanımı da özgün ve farklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Şeffaf, yarı geçirgen bir yapıya sahip bu kağıtlar, davetiyenize hoş bir hava verecektir. Hatta ters bir kullanım da söz konusu olabilir. Doğrudan davetiye kağıdında aydınger kullanıp, zarfta siyah veya gri gibi nötr renkle modern bir görünüm elde edilebilir. Çok fazla seçeneğe sahip olduğumuz davetiye zarfları konusunda öncelikle davetiyenizi göz önünde bulundurmalısınız. Davetiyeniz size beraber olmak istediği doğru zarfı söyleyecektir.

Davetiye zarfı

Comments (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir