Düğün davetiyeleri, dağıtımı için en ideal zaman davetiye siparişinizden 2 ay öncesinden elinizde bulundurmanızdır. Yoğun düğün temposunda davetiyelerinin siparişi genellikle son zamanlara bırakılır. Davetiye siparişi vermekle davetiye konusunu hallettiğinizi düşünmeyin sakın. dağıtım için kendinize ve misafirlerinize zaman tanımak zorundasınız. Bunun için öncelikle nasıl bir davetiyeye sahip olmak istediğiniz belirlemelisiniz. Sade süslemesiz bir davetiye tercih edecekseniz işiniz nispeten daha kolay. Ancak özel gününüz için özenle hazırlanmış davetiyeler hazırlatmanızı öneririz. Bu da emek isteyen özel bir çalışma süreci gerektirecektir. Bu hazırlık sürecini doğru yönetebilmeniz için verdiğimiz bilgileri göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Düğün davetiyelerinizde size özel çizim ve süsleme çalışması demek ekstra kargo teslim zamanı ve ekstra emek ister. İlk olarak davetiye firmanızdan süslemeleriyle, baskısıyla bitmiş davetiyelerinizi ne zaman kargoya teslim edebileceklerini öğrenin. Unutmayın düğün davetiyeleriniz iki kargodan geçecek. Bu da demek oluyorki yaklaşık bir hafta düğün davetiyelerinizin davetiye firmanızdan size, sizden misafirlerinize seyahat halinde olması demek.

düğün davetiyeleri

Ortalama davetiyelerinizin kargoya teslim süresi 3 gündür. Sizin misafirlerinize ulaştırmanız ise herkesin çalışma temposu olduğundan birkaç gün içerisinde onlarca insana davetiyelerinizi elden vermeniz mümkün değil. Bunun için ortak tanıdıklarınıza dağıtmaları üzere davetiyelerinizi gruplara bölerek teslim edebilirsiniz. Katılımcıların büyük bir çoğunluğu genellikle akrabalardan ve ailenizin tanıdıklarından oluşacaktır. Düğün davetiyelerinizin dağıtım görevini ailenize devredebilirsiniz. Aynı şehirde olanlara elden teslim etmenin en hızlı yolunu anneler yapacaktır merak etmeyin 🙂 Şehir dışında olan misafirleriniz için ise kargo süresi göz önünde bulundurulmalı.

düğün davetiyeleri

Süsleme ve özel tasarım uygulanan özel tasarım davetiye çalışmalarında normal teslim süresine +2-7 gün ilave olacaktır. Kargoların da sizden misafirlerinize ulaşacak şekilde teslim süresini ilave ettiğimizde 2 hafta gibi bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. Tabi misafirlerinize düğününüz için planlarını düzenlemesi için de bir zaman tanınmalı. Misafirlerinize kendi programlarını düzenleyebilmeleri için bir/ bir buçuk ay gibi bir zaman tanımak yeterli olacaktır. Son tabloya baktığımızda düğün davetiyelerinizin hazırlık ve kargo süresi dahil 6-8 hafta arası bir süreye ihtiyaç vardır. Tabi belirttiğimiz gibi düğün davetiyelerinizde herhangi bir özel çalışma uygulanmayacak ise düğün tarihinizden 6 hafta önce dağıtmanız yeterlidir.

düğün davetiyeleri

Düğün Davetiyeleri Dağıtımı Ne Çok Erken Ne Çok Geç Yapılmalı

Düğün davetiyelerinizi düğün tarihinizden 3-5 ay önce dağıtmaya kalkmayın sakın. Misafirlerinizin düğün davetiyenizi kaybetmesi, daha çok vakit var diyerek kendi programlarına kaptırıp gitmesi ve düğün tarihinizi unutması oldukça muhtemel. Düğün davetiyelerinizi düğün tarihinizden son birkaç hafta içerisinde ulaştırmaya çalıştığınızda ise misafirleriniz çoktan düğününüz yerine başka planlar yapmış olabilir. Düğününüze her iki durumda da beklediğiniz katılımı sağlayamazsınız. Düğün davetiyelerinizin dağıtımı için belirttiğimiz gibi  6-8 hafta öncesinden sipariş vermek en ideal zamanlamadır. Yurtdışı gönderimlerinizde ise bu tarihlerden gidecek bölgeye göre yaklaşık 1-2 hafta erken göndermeyi unutmayın.

Blog görsellerinde yer verdiğimiz Kaff Davetiye’nin modellerine mağazamızdan ulaşabilir, online sipariş verebilirsiniz. Tüm düğün hazırlık sürecinizin mutlu ve keyif dolu geçmesi dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir