Düğün Davetiyesi Fiyatları ve buna etki eden unsurları bu blog yazımızda inceliyoruz. Bu yazımızdan faydalanarak bütçeniz ve zevkiniz arasındaki doğru denklemi yakalayabilirsiniz. Yüzlerce model arasından davetiye tasarımınıza karar vermek zaten başlı başlına zor bir süreç. İçinize sinen davetiye tasarımını buldunuz diyelim. Maalesef iş sadece tasarımı seçmekle bitmiyor. Bu tasarım nasıl bir kağıda basılacak? Size özel çizim çalışması yapılacak mı? Özel bir baskı tekniği uygulanacak mı? Zarf üzerinde süsleme ve aksesuarlara yer verilecek mi? Özel mühür veya pul gibi görsellikler katılacak mı? Zarf arkasında kaligrafi çalışması hazırlanacak mı? Tüm bunlar tek tek veya bütün olarak ele alındığında ekstra bir gider kalemi demektir. Eğer özel bir davetiyeye sahip olmak niyetindeyseniz gelin birlikte bu konuları inceleyelim.

Düğün Davetiyesi Fiyatları

Tasarım

Öncelikle davetiye seçimi düğün davetiyesi fiyatlarını etkileyen ilk unsur olarak karşımıza çıkar. Karşılaştığınız onlarca modelleri reddederek sadece size özel bir çizim çalışması yaptırmak niyetindeyseniz bu bütçenizi biraz yukarıya çekecek bir adım olacaktır. Bu çalışmalar genellikle çiftlerin ilüstrasyon çizimleriyle oluşturulur. Tasarımcınız kendi çizim tarzıyla sadece size özgü benzersiz bir çalışma ortaya koyacaktır. Tasarımcınız sizden birkaç fotoğraf ve hakkınızda bilgi isteyecektir. Böylece sadece size özel kişisel bir çalışma ortaya çıkaracaktır. Siz de böyle bir çalışma yaptırmak isteyenlerdenseniz kaffdavetiye@gmail.com adresine mail atarak grafik tasarımcınızdan destek alabilirsiniz. Özel tasarım düğün davetiyesi fiyatları hakkında bilgi edinmek için bize bir mail bırakmanız yeterli.

düğün davetiyesi fiyatları

Kağıt Seçimi

Davetiye kağıdının seçiminde 3 unsura dikkat edilmesini öneriyoruz; gramaj, renk ve doku. Tasarımınız ne kadar şahane olursa olsun bu tasarımı ince bir kağıda bastığınız zaman tüm davetiyenin cazibesini öldürmüş olursunuz. Düğün davetiyenizde 300-350 gr arası bir gramajda kağıt tercihi isabetli olacaktır. Davetiye kağıdınız asla ince olmamalı dolayısıyla ucuz bir etki bırakmamalıdır. Daha yüksek gramajlara çıktığınızda ise bütçenizin de bununla doğru oranda artması gerektiğini bilmelisiniz. Kaff Davetiye olarak kullandığımız kağıtlar ithaldir. Dolar / Euro kuruyla aldığımız bu özel kağıtların gramajındaki her bir artış bütçenize etki edecektir unutmayın. İdeal gramaj ve fiyat dengesini en kaliteli kağıtlar kullanarak hizmetinize sunduğumuz web sitemizi inceleyerek bilgi edinebilirsiniz. Dilerseniz davetiyenizi görmek için adresinize göndereceğimiz numune davetiyelerdeki kağıt kalitemizi yakından inceleyebilirsiniz. Düğün davetiyesinde kullanılması gereken ideal kağıtlarla tanışabilirsiniz. https://www.kaffdavetiye.com/ornek-davetiye-formu/

 

düğün davetiyesi fiyatları

Aksesuar Seçimi

Davetiye fiyatını belirleyen bir diğer etmen de kullanılacak aksesuarların seçimidir. Davetiyenin fiyatından ekstra hesaplanan bu süsleme çalışması tek tek her bir davetiye için el emeğiyle hazırlanır. Sonuç olarak görsel ve şık bir davetiye ortaya çıkar. Davetiye konseptinize uygun bir aksesuar seçimiyle davetiyeniz hazırlanabilir. Örneğin deniz kenarında gerçekleşecek bir düğün için süslemede deniz kabukları kullanılabilir. Veya eylül ayında yapılacak bir düğün için sonbahar yapraklı bir süsleme şık bir sonuç verecektir. Eski usülde davetiyelere davetli isimleri zarfların arkasına yazılmaktaydı. Trend olan davetiye süslemeleriyle aksesuarla beraber kullanılan isim etiketleri işlevsel ve görsel bir bütünlük sağlamaktadır. Aksesuar seçiminde dökülme yapmayan cinste taze çiçekler de tercih edilebilir. Zarfın ön tarafına çiftlerin baş harfleriyle hazırlanan bir mühür veya zarfın arka tarafında pullar da kullanılabilir. Davetiyenize görsel zenginlik katmaları bakamından aksesuar kullanımı misafirlerinizin ilgisini çekecektir.

düğün davetiyesi fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir