Düğün Davetiyesi, yüzlerce kişiden oluşan bir topluluğa dağıtılacak mutluluğunuzun haberci kartlarıdır. Böylesi geniş topluluğa hitap edecek bir davetiyenin de seçiminde titiz davranılmalıdır. Düğün davetiyenizin modeli öncelikle sizin zevkinizi yansıtacaktır elbette. Ancak göze hitap etmeyen bir düğün davetiyesi düğününüze katılımları için heyecanlandırmaya yetmeyebilir.

Düğün Davetiyesi

Davetiyeler, düğün sürecinin küçük bir detayı gibi gözükse de üzerinde dikkat edilmesi gereken bir parçadır. Özellikle misafir ve çift ilişkilerinde önemli ve hassas bir yere sahiptir. ‘Bu kadar yakınız bir davetiye bile göndermeye lüzum görmedi’ benzeri yakınmaları düğün zamanı çevremizden sıkça duyarız. Düğün hazırlık sürecinde fotoğraf çekimleri, gelinlik & damatlık ve çiçek seçimi gibi diğer konularda davetliler bu kadar kişiselleştirme yapmazlar. Çünkü bunlar çiftlerin dilediği gibi davranabilme özgürlüğünün olduğu alanlardır. Uzak yakın demeden aklınıza gelen tanıdıklarınızın hatta aklınıza sonradan gelebilecek olan isimler için (unutulduk diye kırılmamaları adına) tahmini belirlediğiniz toplam davetiye sayınızdan +50 adet kadar yedek davetiye siparişi vermenizde fayda var. 50 adet yedek düğün davetiyesinin 25’şer adet olarak aileler arasında bölüşüleceğini unutmayın. Siz kendinizce katılımcı durumunuza göre de bu yedek düğün davetiyesi sayısnı arttırabilirsiniz elbette.

Düğününüze gelmeyeceğini tahmin ettiğiniz kişiler davetinize katıldıklarında sizi mutlu edecek ve her zaman hafızanızda olumlu bir yer sahibi olacaklardır. Ancak tam tersi bir durumdan bahsedersek düğününüze katılmayı çok istediği halde davetiye göndermeyi unuttuğunuz kişilerin hafızalarında da olumsuz bir imaja sahip olacağınızı da unutmayın. Bu bakımdan elinizden geldiğince fazla sayıda davetiye dağıtmanızda fayda var.

Davetiyede doğru bir iletişim ve tasarım dili kurulması, özen gösterilmesi gereken önemli bir konudur.
Düğün davetiyesi seçiminde ne kadar titiz davranırsanız davetlileriniz de o oranda kendisini ve ilişkinizi özel hissedecektir. Özenle hazırlanmış, şık bir düğün davetiyesi misafirlerinizi mutlu edecektir.

Tablo Gibi Davetiyelerin Sırrı

Düğün Davetiyesi alanında butik davetiye tasarımları hazırlayan Kaff Davetiye olarak bizce düğün davetiyesinin taşıdığı en naif duygu, davetlilerinizin davetiyelerinizi saklamaya gerek görmesidir. Davetlileriniz arasında aileniz, dostlarınız gibi düğün davetiyenizi sizden bir hatıra olarak saklayacak ince düşünceli davetlileriniz olacaktır. Biz de sizlerden onlara taşıyacağımız bu değerli hatıra için davetiyelerinizin her adımını özel düşünüyoruz.

Sizler için düğün davetiyesinin kağıt seçiminden baskı ve kargo aşamasına kadar incelikli düşünüyoruz. Bundan 3 sene önce düğün davetiyesi konusunda nasıl daha yaratıcı ve yenilikçi bir yol izlemeliyiz diye düşünürken sanat niteliği taşıyan çift yönlü düğün davetiyeleri hazırlama fikrini oluşturduk. Düğün davetiyesinin ön yüzünde düğün bilgileriniz yer alırken arka yüzünde güzel bir suluboya deseni veya estetik bir zevke sahip bir desenimizi bastık. Böylece düğün davetiyelerinizi saklamaya gerek duymayacak olan misafirleriniz bile davetiyenizi atmaya kıyamayacak.

Ev ziyaretine gittiğiniz bazı davetlilerinizin duvarında düğün davetiyelerinizin asılı olduğunu görünce şaşırmayın 😉 Davetiyenizin aynı zamanda dekoratif bir amaca da hizmet etmesi ve sizden geride izler taşıması harika değil mi? Çöpe atılan ile duvara asılan düğün davetiyesi arasındaki en önemli fark düğün davetiyenizin desenin güzelliği ve estetiğidir.
Düğün davetiyesi seçimi nasıl yapılmalı konusunu detaylarıyla işlediğimiz bir sonraki yazı size ilham verecek harika bilgilerle dolu. Düğün davetiyesi seçiminde doğru adımları birlikte atarak iyi bir düğün davetiyesi sahibi olabilirsiniz. Blog görsellerinde yer verdiğimiz Kaff Davetiye’nin modellerine mağazamızdan ulaşabilir, online sipariş verebilirsiniz. Tüm düğün hazırlık sürecinizin mutlu ve keyif dolu geçmesi dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir