Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Soruların Şık Cevapları

Burada en çok merak ettiklerinizi soru cevap olarak derledik. Aklınıza takılan diğer sorular için kaffdavetiye@gmail.com adresine bir mail bırakmanız yeterli. Çok kısa zamanda yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Soru Kağıtların Kalitesi Nasıl?
CevapEn çok güvendiğimiz konulardan birisi kağıt seçimindeki titizliğimiz ve kalitemizdir. Tüm davetiyelerimizde 300-310 gr özel dokulu, ithal ve 1. sınıf kağıtlar kullanılmaktadır. Sosyal sorumluluk bilinciyle kullandığımız kağıtlarımız doğa dostu olup FSC sertifikalıdır.
Soru Davetiyelerimiz Elimize Ne Zaman Ulaşır?
CevapDavetiyelerinizi heyecanla beklediğinizi biliyoruz. Öğlene kadar online siparişini veren, sonrasında tasarım onayını aldığımız erken geri dönüş veren müşterilemizin kargolarını herhangi bir ek süsleme çalışması olmayacak ise ertesi gün kargoya veriyoruz. Evet harika bir haber biliyoruz 🙂 Matbaa programımızda yoğunluk var ise 2-3 iş günü içerisinde davetiyelerinizi kargoya teslim etmiş oluyoruz. Seçtiğiniz modelde stokların tükenmesi gibi özel durumlarda size teslimat süresi özel olarak bildirilecektir.
Soru Desenlerde Renk veya Şekil Değişikliği Mümkün mü?
CevapYapılacak işin durumu değerlendirilerek size bilgisi iletilecektir.
Soru Davetiyenin Yazı Rengini Değiştirebilirmiyiz?
CevapDavetiye orjinalinde kullandığımız yazı renklerini kendi zevkinizce değiştirmeniz mümkündür. Davetiye ücretine tek renk baskı dahildir. 2. veya 3. gibi her bir renk için +50 TL davetiye ücretine ilave olur. Örneğin davetiyenizdeki tüm yazıların bordo olması tek renk kullanıldığı anlamına gelir. Bordo yerine tüm yazı rengini lacivert olarak değiştirmeniz mümkündür ve ücretsiz gerçekleştirilir. Ancak gelin & damat isimlerinde, tarih veya önemli gördüğünüz, renklendirmek istediğiniz herhangi bir yerin 2. bir renkle basılması durumunda +50 TL baskı ücreti alınmaktadır.
Soru Kullandığınız Davetiye Sözünü Değiştirebilir miyiz?
CevapElbettte. Bizim belirlediğimiz davetiye sözüne bağlı kalmaksızın sizin hazırladığınız  veya davetiye sözleri bölümünde derlediğimiz en çok tercih edilen sözlerden beğendiğiniz bir sözü bize mailde iletmeniz yeterlidir.
Soru Tasarım Çalışmasını Bize İletecekmisiniz?
CevapSiparişinizi kaff.davetiye.com adresinden tamamladınız. Ödemeyi de gerçekleştirdiniz. Şimdi tasarım çalışmasına geçebiliriz. Siparişiniz bize ulaşır ulaşmaz tasarım çalışmasına başlanır, revizelerden geçen çalışma mailde sizden son onay alınınca aynı gün matbaaya teslim edilir. Ön görülen kargo teslim tarihi size bildirilecektir.
Soru Davetiye Adetini Nasıl Belirlemeliyiz?
CevapAileler kendi çevrelerince değerlendirdikleri toplam bir adet bildireceklerdir birbirlerine. Yine de sonradan aklınıza gelecek onlarca isim olacaktır. Bu yüzden ön gördüğünüz sipariş adetinden +50 adet yedek davetiye siparişi verilmesini öneriyoruz. Yüksek adetlerde bu oranı arttırabilirsiniz.
Soru Davetiye Bilgilerimizde Yanlışlık Yaptık, Ne Yapmalı?
CevapSipariş esnasında girmiş olduğunuz düğün bilgilerinde yanlışlık yapmanız halinde endişe etmenize gerek yok. Grafik tasarımcınız tarafından davetiyeleriniz baskıya gitmeden önce sizden mail yoluyla son tasarım onayı istenecektir. Onay vermenizin ardından davetiyeleriniz baskıya girecektir. Bu süreçte tüm düğün bilgilerinizin tek tek dikkatlice kontrol etmenizi öneririz. Bu tasarım onayı filtresi sayesinde hiç bir sorun yaşanmamaktadır. Yine de, onayınız ardından bizden kaynaklı bir hata meydana gelir ise davetiyeleriniz ücretsiz olarak tekrar basılarak adresinize en kısa sürede ulaştırılacaktır. Sizden kaynaklı bir hata olmuş ise basılmış ürün bedelinin iadesi mümkün olmamaktadır.
Soru Davetiyemizi Yakından Görmemiz Mümkün mü?
CevapTabiki! Web sitemizde yer alan Örnek Davetiye bölümünden formu doldurmanız ve 3 adete kadar seçim yaptığınız davetiyeleri alıcı ödemeli olarak Türkiye’nin her yerine gönderiyoruz. En kısa zamanda elinize geçen davetiyelerimizin kalitesini sipariş öncesi bir de siz test edin.
Soru Örnek Davetiyeleri Kişiselleştirmek Mümkün mü?
CevapMaalesef mümkün değildir. Menüde yer alan Sipariş Öncesi bölümünde yer alan Örnek Davetiye Formunu doldurarak davetiye kalitemizi bir de siz inceleyebilirsiniz. Seçtiğiniz örnek davetiyelerinizin kağıdı, baskısı, dokusu, ebatı gibi unsurlarını yakından deneyimlemeniz için elimizdeki hazır numunelerden göndermekteyiz. Davetiye üzerine isimlerinizin ve düğün bilginizin yazılması  yoğunluğumuz bakımından oluşturacağı ekstra zaman ve birkaç adet için baskıya girilemediğinden ötürü yapılmamaktadır. Tüm dijital ve gerçek tasarım çalışmalarına sipariş sonrasında başlanılır.